EkoPozytywni – Warsztaty kosmetyków naturalnych

EkoPozytywne Warsztaty kosmetyków naturalnych dla kobiet – 4 sierpnia i 7 sierpnia 2022

Poziom nauki: I podstawy
Miejsce: ArtPozytywni, ul. Rajska 6, Gdańsk, budynek NOT, IIIp, lok. 310
Termin dzieci i młodzież: 4 sierpnia 2022 11.00 – 15.00 (4h-4,5h),
Termin dorośli: 7 sierpnia 2022 10.00 – 14.00 (4h-4,5h),
UWAGA: w przypadku grupki zaprzyjaźnionych osób, ustalamy dogodny dla Was termin i typy przygotowywanych kosmetyków. Organizujemy różwież zajęcia dla dzieci i młodzieży m. in. w ramach urodzin oraz kameralne zajęcia (Gdańsk i okolice) w ramach wieczorów panieńskich.
Liczba miejsc dzieci/młodzież 4 sierpnia 2022: 5 (wolne 5 miejsca)
Liczba miejsc dorośli 7 sierpnis 2022: 5 (wolne 5 miejsca)
Koszt: 330 zł (obejmuje również koszt opakowań i kosmetyków, które zrobisz i zabierzesz ze sobą do domu)

Prowadząca warsztaty: Katarzyna Maczyszyn (biotechnolog, chemik, fotograf, obecnie studiuję zielarstwo z fitoterapią i aromaterapię kliniczną )

Warsztaty kosmetyków naturalnych - Zielone Laboratorium

Warsztaty kosmetyków naturalnych - Zielone Laboratorium ArtPozytywni
naturalne domowe kosmetyki - ziołowy płyn do higieny intymnej - szałwia, kora dębu, rumianek, kwas mlekowy
Warsztaty kosmetyków naturalnych - Zielone Laboratorium ArtPozytywni
naturalne domowe kosmetyki - zbieranie ziół i kwiatów polnych na łąkach zbliża nas do natury
Warsztaty kosmetyków naturalnych - Zielone Laboratorium ArtPozytywni
naturalne domowe kosmetyki - szykujemy gliceryt kwiatowo-ziołowy z róży, dziewanny i bazylii
Warsztaty kosmetyków naturalnych - Zielone Laboratorium ArtPozytywni
naturalne domowe kosmetyki - gotowy olej (macerat olejowy) z dziurawca
« z 3 »

Zastanawiałaś się kiedyś nad tym, jak długo sklepowy kosmetyk może stać na Twojej półce? Rok, dwa lata, czasem nawet dłużej. Jako biotechnolog wiem, że niewiele jest produktów, które są dobre dla naszej skóry i równocześnie mają takią trwałość.
Czy zdarza się Twojej skórze reagować podrażnieniem lub alergią na produkt z drogerii czy marketu? Mnie często się to zdarzało. Nie mogłam sobie poradzić z zapaleniami skóry na twarzy po różnych wypróbowywanych produktach.
Czy wiesz, czego unikać w kupnych kosmetykach, a może te z dobrym składem są dla Ciebie za drogie? Doskonale to rozumiem.
Jest jeszcze jedna ważna kwestia, o której niestety często zapominamy lub nie zdajemy sobie z niej sprawy. „Półkowe” produkty bardzo często narażają nasze otoczenie na zniszczenia. Niszczą również biofilm Twojej skóry i włosów, a nawet potrafią wpływać negatywnie na mikrobiom (zdrowe bakterie) wewnątrz Twojego ciała.
Kiedy korzystasz z naturalnych kosmetyków, chronisz środowisko nie wprowadzając do niego substancji szkodliwych dla przyrody. Domowe kosmetyki naturalne są w pełni biodegradowalne i bezpieczne dla dorosłych, a nawet dla Twoich zwierzaków, gdy po raz kolejny zechcą zlizać z Ciebie świeżo wtarty balsam 😉 Możesz też w ten sposób lepiej zadbać o zdrowie Twojego dziecka.

Wykonanie domowych kosmetyków lub maści nie jest wcale takie trudne i pracochłonne, jak mogłoby się wydawać. Gdy się wie, co z czym i jak łączyć, cała operacja zajmuje kilka, kilkanaście minut, szczególnie jeśli zmywarka pozmywa za Ciebie zlewki i łyżki.

Podczas warsztatów poza dużą dawką wiedzy o ziołach, kwiatach, olejach, glinkach i innych półproduktach, które często masz na swoich półkach, zrobimy razem kilka naturalnych kosmetyków, które zabierzesz ze sobą do domu.
To wszystko zajmie nam około 4 godzin (zwykle mamy problem z zakończeniem rozmowy i „gotowania” 😉 ). Będzie to czas spędzony pracowicie w miłym towarzystwie innych pozytywnych osób.

Co wyniesiesz z warsztatów? Za każdym razem inne przepisy (grupa może wybrać) i informacje np.:

 1. Dowiesz się, jakie związki w kupnych kosmetykach są naturalne i korzystne, a jakie nie.
 2. Poznasz właściwości olejów i nauczysz się dobierać je do Twojego rodzaju skóry.
 3. Odkryjesz właściwości otaczających nas ziół/owoców/ziołowych octów.
 4. Nauczę cię, czym jest macerat/tynktura/napar/hydrolat/odwar i razem przygotujemy na ich bazie np. praktyczny tonik, żel do mycia twarzy lub żel do higieny intymnej.
 5. Opowiem Wam, co to są naturalne detergenty i saponiny, oraz gdzie ich szukać. Zrobimy razem np. szampon w kostce, w płynie lub inny kosmetyk myjący
 6. Zdradzę Ci, czym są emulgatory potrzebne do wykonania kremu i balsamu. Pokażę Ci te, które są naturalne i zdrowe. Dowiesz się, czym jest emulsja o/w i w/o, czym różnią się kremy, maści, masła do ciała, balsamy w kostce oraz balsamy do ust. Zrobimy razem np. krem do twarzy, żel nawilżający lub maść leczniczą, balsam do ciała
 7. Będziesz mogła zobaczyć i użyć naturalnych pigmentów, z którymi przygotujemy np. kolorowe i odżywcze błyszczyki, pomadki ochronne w słoiczku lub sztyfcie, mydła glicerynowe
 8. Jeśli wystarczy nam czasu, pomówimy też o tym, jak w domu wyczarować swoje własne, naturalne perfumy i dezodoranty. Opowiem, jak je komponować, mieszać i jaką formę wybrać dla siebie.

Zapisy:

Jeśli jesteś zainteresowany/a udziałem w  ArtPozytywnych warsztatach kosmetyków naturalnych dla kobiet – Zielone Laboratorium, wypełnij proszę poniższy formularz. W odpowiedzi otrzymasz maila z danymi do przelewu. Spójrz do SPAMU. Czasem tam wpadają maile.

Koszt: 330 zł (obejmuje również koszt opakowań ci kosmetyków, które zrobisz i zabierzesz ze sobą do domu)

Uwaga: warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie pełnej wpłaty za warsztaty. Po mailowym uzgodnieniu, możliwa jest wpłata 200 zł zadatku, a pozostałą kwotę uregulujesz na 2 tygodnie przed zajęciami.

W tytule przelew proszę wpisać WARSZTATY KOSMETYCZNE, wpisz termin i słowo rachunek (jeśli ma być wystawiony – jeśli dane do rachunku/faktury nie będą podane w dniu płatności, zostanie wydrukowany paragon bez NIP i późniejsze wystawienie faktury będzie niemożliwe).).

W mailu napisz proszę, jakie kosmetyki chciałabyś razem z nami zrobić.

Jeśli masz więcej pytań, śmiało pisz lub dzwoń: katarzyna.maczyszyn@artpozytywni.pl lub tel. 696-640-641 (proszę o sms – oddzwonię)

  Imię i nazwisko (wymagane)


  Adres email (wymagane)


  Numer telefonu (wymagane)


  Termin warsztatów

  EkoPozytywne warsztaty kosmetyków naturalnych dla dzieci i młodzieży - 4 sierpnia 2022
  EkoPozytywne warsztaty kosmetyków naturalnych dla kobiet - 7 sierpnia 2022
  EkoPozytywne warsztaty kosmetyków naturalnych dla kobiet - mam grupkę zainteresowanych osób - proszę inny termin

  *Zapisując się na warsztaty, potwierdzasz zapoznanie się z regulaminem. Przeczytaj regulamin tutaj.