Za nami kolejne wakacyjne warsztaty fotografii dla młodzieży

W ostatnich dniach czerwca i na początku lipca w ArtPozytywnych odbywały się kolejne warsztaty fotografii dla młodzieży na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym. W sierpniu 2022 zapraszamy na kolejne edycje Warsztatów fotografii dla młodzieży na poziomach: podstawowy, średnio zaawansowany i zaawansowany.

Podczas zajęć z fotografii od podstaw młodzież uczyła się wykonywać fotografie w trybie manualnym, dającym pełną kontrolę nad aparatem. Pracowaliśmy nad podstawami fotografii krajobrazowej, portretowej, fotografii ruchu, przyrodniczej, malowaniem światłem. Drugiego dnia zajęć podczas pleneru jedno z ćwiczeń polegało na rozwijaniu kreatywności poprzez fotografowanie jednego obiektu w postaci różnych ujęć. Kolejne wakacyjne Warsztaty fotografii od podstaw rozpoczną się 9 sierpnia 2022. Informacje i zapisy znajdą Państwo tutaj.

W galerii poniżej można zobaczyć prace uczestników warsztatów z fotografii od podstaw – czerwiec 2022

Lipiec 2022 w pracowni ArtPozytywnych rozpoczęły warsztaty średnio zaawansowane dla młodzieży, które są drugim poziomem z trzech prowadzonych zajęć fotograficznych w ArtPozytywnych.

Podczas zajęć młodzi uczestnicy pogłębiali swoje umiejętności fotograficzne z różnych tematów, które ich interesowały. Pierwszego dnia razem decydowali nad jakimi projektami będą chcieli pracować. Wybór padł na portret w plenerze, portret w studio w świetle zastanym oraz na fotografię makro. Tego samego dnia wyszliśmy na pierwszy plener po Starym Mieście. Młodzież w ramach ćwiczeń przypominała sobie w praktyce zasady kompozycji fotografii.

Drugiego dnia, pomimo niepewnej pogody, pojechaliśmy do Parku Oruńskiego, gdzie uczestnicy warsztatów fotografii dla młodzieży zdobywali nowe umiejętności w fotografii portretowej plenerowej. Druga połowa tego dnia minęła pod znakiem portretu w świetle zastanym w studio.

Trzeciego dnia młodzież, na przykładzie wybranych przez siebie projektów, uczyła się pracować z obiektywami makro i specjalnymi pierścieniami.

Na kolejne warsztaty fotografii dla młodzieży – poziom średnio zaawansowany zapraszamy 17 sierpnia 2022. Podstawy fotografii nie muszą być zdobyte w ArtPozytywnych

Informacje i zapisy na warsztaty średnio zaawansowane znajdą Państwo tutaj.

W galerii poniżej można zobaczyć prace uczestników Warsztatów fotografii dla młodzieży ArtPozytywni poziom średnio zaawansowany – lipiec 2022

Wszystkich uczestników młodzieżowych ArtPozytywnych warsztatów fotografii oraz młodzież ze średnio zaawansowaną wiedzą fotograficzną zapraszamy w dniach 23 – 25 sierpnia 2022 na warsztaty fotografii poziom zaawansowany. Podczas warsztatów zaawansowanych planujemy naukę między innymi pracy z oświetleniem studyjnym w fotografii portretowej i fotografii przedmiotu oraz z lampą błyskową w plenerze. Jeśli uczestnicy będą mieli ochotę rozwijać inne tematy jak na przykład zaawansowaną fotografię krajobrazową, również nad tym popracujemy. W ArtPozytywnych pomagamy młodzieży rozwijać zainteresowania bez narzucania tematów.

Informacje i zapisy na warsztaty fotografii zaawansowanej dla młodzieży znajdą Państwo tutaj.

Więcej na temat wieku, w którym młodzież i dzieci są gotowe do nauki fotografii przeczytają Państwo tutaj.

Dorosłych oraz młodzież od 17 roku życia zapraszamy na Warsztaty fotografii dla dorosłych (podstawy fotografii w lipcu 2022 i inne tematy). Więcej informacji na temat warsztatów fotografii dla dorosłych znajdą Państwo tutaj.