Pierwsze spotkanie z cyklu fotografia dla seniorów

Pierwsze spotkanie z cyklu fotografia dla seniorów za nami

W dniu dzisiejszym odbyły się pierwsze spotkania z fotografią dla osób 60+

ArtPozytywni fotografia dla seniorów Katarzyna Maczyszyn

Prowadząc zajęcia dla osób z pokolenia moich rodziców i starszych, za każdym razem wychodzę pozytywnie nastawiona, z energią do dalszego działania i z podziwem. Dlaczego? Spotykam się z ciekawością, otwartością i energią dużo większą, niż u nastolatków czy młodych ludzi. Sama, dzięki takim rozmowom uczę się słuchając.

Dziś rozmawiałyśmy o tym, czym dla nas jest fotografia. Mówiłyśmy, co będziemy robić na kolejnych zajęciach. Każda z uczestniczek opowiedziałam o sobie, swoim doświadczeniu fotograficzny, o tym, co jest dla niej ważne. Wspólnie obejrzałyśmy film o początkach fotografii. Dyskutowałyśmy o tym, czy fotografia to sztuka, czy przemysł, oraz o tym, czy to aparat robi zdjęcia, czy przede wszystkim człowiek. Wspólnie doszłyśmy do wniosku, że fotografia to przede wszystkim emocje, które przez nią wyrażamy.

Uczestniczki dostały też pierwsze zadanie do zrealizowania – wykonanie fotografii na temat „sto metrów od ciebie”. Ma ono na celu rozbudzenie postrzegania i ciekawości w najbliższym otoczeniu, gdyż tak często nie dostrzegamy tego, co mamy zaraz koło siebie.

Widzimy się ponownie za 2 tygodnie.

Jeśli jesteś zainteresowana/ny udziałem w zajęciach, mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapraszam 🙂

Kasia Maczyszyn

Szczegóły:

Fotografia dla seniorów